LIPPUAGENTIN LIPUNMYYNTIJÄRJESTELMÄ AVATAAN PE 6.10.2023

LIPPUAGENTIN LIPUNMYYNTIJÄRJESTELMÄ AVAUTUU PE 6.10.2023

ESTRADI ON THE ROCK’S
Livesohw rock-musiikin historiasta
Lappeenranta-sali la 18.11.2023 klo 14 ja 17

”Estradi on the rock’s” on läpileikkaus rockin historiasta, puuvillapeltojen orjien työlauluista tämän päivän soittolistoihin ja tositv – kulttuuriin.

”Estradi on the rock’s” päästää Taidekoulu Estradin bändit laulajineen, sirkustaitureineen ja näyttelijöineen todelliseen livemeininkiin tulkitsemaan kaikkien aikojen rock-ikoneja. Lavalla tullaan näkemään ja kuulemaan rockin eri ilmenemismuotoja ja alalajeja. Showssa vierailevat mm Elvis, Beatlesit, Aretha Franklin Jimi Hendrix, Pelle Miljoona, Bon Jovi, Whitesnake jne. muutamia mainitaksemme.

Nuoruuden kulttuuri ja nuorten suhde rockiin ja musiikkiin kulkee vahvana temaattisena ilmiönä rockin rinnalla vuosikymmenten vaihtuessa.