ESTRAVISION – Taidekoulu Estradin Euroviisukonsertti

 

EstraVision  – Taidekoulu Estradin Euroviisukonsertti

Taidekoulu Estradin bändit tuovat menneiden vuosikymmenien hohdokkaimmat Euroviisukappaleet Lappeenrantaan Kulttuuritila Nuijamieheen keskiviikkona 10.5. klo 18.30. Liput tulevat myyntiin helmikuun aikana.

Estradin bändit ja huikeat solistit tarjoilevat elämää suurempia balladeja, eri kansallisuuksien tunnetuimpia hittibiisejä, ihania korvamatoja ja hulvattomia yllätyksiä. Vierailevana kokoonpanona lavalla nähdään myös upea Vuoksi Big Band.

Yleisö pääsee osallistumaan viisujen kilpailutunnelmaan – pukeudu siis kaappisi villeimpiin vaatteisiin! Taidekoulu Estradi ja Nuijamies palkitsevat ruhtinaallisesti illan säväyttävimmän asun!

Tervetuloa virittäytymään kansainväliseen laulukilpailun tunnelmaan viikolla, jolloin euroviisuhuuma käy kuumana kotisohvien lisäksi myös Liverpool -areenalla!

AND TWELVE POINTS GOES TO……