Etsitään Super-Sankareita!

Super-Sankarit on uusi, syksyllä 2020 aloittava teatteriryhmä. Ryhmä on suunnattu 9-12 -vuotiaille lapsille, jotka tarvitsevat ryhmäavustajan tukea tai muita järjestelyjä, jotta voivat osallistua harrastukseen (esim. kehitys- tai aistivammaiset).

Ryhmä kokoontuu Taidekoulu Estradilla perjantaisin klo 16-17.30.

Super-Sankareissa tutustutaan ja opitaan draaman perusteita, harjoitellaan kehon käyttämistä ja motoriikkaa, harjoitellaan omien ajatusten, reaktioiden ja tunteiden havainnointia ja ilmaisemista sekä tutkitaan itseä, maailmaa ja kaikenlaisia asioita teatterin ja ryhmässä toimimisen keinoin.

Super-Sankareiden opetus on lapsi- ja ryhmälähtöistä. Tunneilla käytetään kuvia kommunikaation ja muistin tukena. Opettajana toimii lasten toimintaterapeutti (ammatinharjoittaja) ja ratkaisukeskeinen valmentaja Auli Ryynänen. Opettajan lisäksi toimimisen tukena on ryhmäavustaja.

Ilmoittaudu osoitteessa estradi.eepos.fi