Tule mukaan Taidepolulle!

Taidekoulu Estradi järjestää

la 20.11.2021 klo 14-18 ja su 21.11. klo 10-14

Taidepolku-tapahtuman tuen tarpeessa oleville lapsille ja heidän perheilleen.

Taidepolulla koko perhe pääsee yhdessä kurkistamaan taideharrastuksen maailmaan: rummuttelemaan ja soittamaan rytmisoittimia, testaamaan tasapainoa sirkusvälineillä sekä hyppäämään teatterirooliin!

Työpajat ovat matalan kynnyksen työpajoja, joihin kaikkien on helppo osallistua taitotasosta riippumatta. Aiempaa sirkuksen, teatterin ja musiikin osaamista tai harrastuneisuutta ei tarvita. Opettajina toimivat Taidekoulu Estradin opettajat Petra Mäki-Neuvonen, Auli Ryynänen ja Henri Vahvanen.

Taidepolku on suunnattu 6-12 -vuotiaille tuen tarpeessa oleville lapsille ja heidän perheilleen. Työpajojen sisältö on eri kumpanakin päivänä, joten voit osallistua Taidepolulle valintasi mukaan molempina päivinä tai vain toisena päivänä. Osallistumismaksu 20 €/perhe (sis. ruokailun työpajojen tauolla).

Ilmoittautumiset ma 15.11. mennessä:
Ulla Särkinen, ulla.sarkinen@taidekouluestradi.fi, tai p. 0505567692
Ilmoittautumisen yhteydessä kerrothan seuraavat asiat:
– osallistutteko yhteen vai kahteen Taidepolkupäivään?
– kuinka monta lasta ja aikuista perheestänne osallistuu?
– erityisruokavaliot ja allergiat